Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Vysokofrekvenční záření způsobuje u myších samců vznik nádorů

ČTK , 05. únor 2018 08:00 1 komentářů
Rubriky: Zajímavosti, Telekomunikace

Ze závěrů studie nelze odvodit dopad mobilních telefonů na lidské zdraví.

Výskyt nádorů v důsledku vysokofrekvenčního záření, které je spojováno například s mobilními telefony, byl vypozorován u myších samců, ale nikoliv u samiček. Mobilní telefony nicméně pro lidi nepředstavují srovnatelná zdravotní rizika, jelikož hlodavci v experimentu byli vystaveni mnohem vyšším dávkám radiace. Vyplývá to z dnes zveřejněné předběžné studie, kterou si nechala vypracovat americká vláda. Informovala o tom agentura Reuters.

Vědci vypozorovali, že vysokofrekvenční záření mělo u myších samců za důsledek vznik nádorů ve tkáních okolo nervů v srdci. Hlodavci nicméně byli vystaveni mnohem vyšší radiaci, než jaká je běžně spojována s užíváním mobilních telefonů. Nejenže byly myši ozařovány dlouho, ale radiace zasáhla celá jejich těla, stojí ve studii amerického Národního toxikologického programu (NTP).

Lidé, kteří svůj mobil takřka nepustí z ruky, si tak podle vědců mohou oddechnout. Ze závěrů studie nelze odvodit dopad mobilních telefonů na lidské zdraví, uvedl vědec John Butcher, který je jedním z předních představitelů NTP.


Komentáře

Přidat komentář
V. #0
V. 05. únor 2018 10:01

Chybí tam zmínit "zatím, v definované množině hodnot, při konkrétmín použití atd."