Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Umělá inteligence je klíčová pro úspěch provozní strategie

ITBiz.cz , 28. prosinec 2017 08:00 0 komentářů
Rubriky: Technologie, Science, Byznys

Společnost Lenovo Data Center Group na konferenci Supercomputing 2017 oznámila vznik nových iniciativ, které mají zákazníkům pomoci osvojit si technologie AI.

Umělá inteligence je v současnosti celou řadou firem považována za strategickou prioritu. V průzkumu uvedlo 76 % dotázaných manažerů, že umělá inteligence je klíčová pro úspěch jejich provozní strategie. Zvyšuje se poptávka po kapacitách pro strojové učení využívajících vysoce výkonných výpočetních technologií.

„Umělá inteligence má už nyní hluboký dopad na strategii tradičních podniků i na vědecký výzkum. Většina vedoucích manažerů si to uvědomuje a považuje umělou inteligenci za prioritu pro příští rok. Aby firmy mohly doopravdy těžit z obrovského množství dnes dostupných dat, musí přijmout umělou inteligenci jako nástroj, který jim pomůže dosáhnout úspěchu v současném silně konkurenčním prostředí,“ řekl Kirk Skaugen, prezident Lenovo Data Center Group.

Příklady využití AI

Výzkumníci Státní univerzity Severní Karolíny (NCSU) spolupracují se společností Lenovo při správě vodních zdrojů a využití vody v zemědělství. Využívají umělou inteligenci k analýze snímků zemského povrchu pořízených z oběžné dráhy. NCSU následně využívá algoritmů hloubkového učení k tomu, aby na snímcích dokázala rozpoznat obdělávaná území, monitorovala stav půdy a poměřovala potřebu vody s dostupnými vodními zdroji. Díky tomu pak vznikají kvalitní mapy příliš suchých oblastí.

Na londýnské University College (UCL) pak výzkumníci rekonstruují srážky částic s velkou energií z experimentu ATLAS v největším světovém urychlovači částic v CERNu. Díky spolupráci se společností Lenovo se výzkumníci UCL snaží použít umělou inteligenci tak, aby jim pomohla rekonstruovat trajektorie částic pomocí zobrazovacích dat z projektu ATLAS mnohem efektivněji než tradiční metody.

Lenovo Data Center Group investuje do výzkumu a vývoje částku 1,2 miliardy dolarů a provozuje tři nová inovační centra pro umělou inteligenci: v Morrisville v Severní Karolíně, v německém Stuttgartu a v Pekingu.

Lenovo přináší dvě řešení, která jsou navržena speciálně s ohledem na budoucnost technologií AI:

Nové grafické procesory pro servery ThinkSystem SD530 zahrnující podporu nejnovějších akcelerátorů Tesla V100 založených na architektuře NVIDIA Volta a procesorů z rodiny škálovatelných systémů Intel Xeon. S novými akcelerátory Tesla V100 se servery ThinkSystem SD530 stávají výhodnou volbou pro praktické využití aplikací umělé inteligence včetně testování vysoké zátěže.

Tzv. Lenovo inteligentní počítačový orchestrátor (LiCO) představuje nástroj pro správu s intuitivním grafickým uživatelským rozhraním, jež pomáhá urychlit vývoj aplikací umělé inteligence. LiCO zahrnuje nejpopulárnější rámce pro umělou inteligenci s otevřeným zdrojovým kódem, monitoruje trénink neuronových sítí a plánuje zátěž umělé inteligence v multiprojektových prostředích.


Komentáře

Přidat komentář