Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Turris MOX překročil na Indiegogo 50% požadované částky

Pavel Houser , 01. květen 2018 08:00 0 komentářů
Rubriky: Vývoj a HTML, Hardware, České IT

Turris MOX nově nabídne i PoE napájení umožňující jeho využití v místech bez přístupu k elektrické síti.

Bezpečný modulární open source router Turris MOX, získal na Indiegogo již více než 50 % částky potřebné pro zahájení výroby. O nový router projevili zájem také zákazníci z průmyslového odvětví, kde by se mohl stát užitečnou součástí jejich řešení. Základní modul je v rámci kampaně možné získat již za 29 USD.

Sdružení CZ.NIC také pokročilo v dalším vývoji routeru a po nedávno představeném modulu Turris MOX:E s 8portovým průchozím switchem uvedlo rozšíření PoE Upgrade. To umožňuje napájení prostřednictvím ethernetového portu. Nyní si zájemci budou moci vybrat ze tří konfigurací. Turris MOX: Classic, Power Wi-Fi a Turris MOX: Start za 55 USD, který bude základním kamenem pro uživatelské sestavy.

Turris MOX: Classic – Plnohodnotný bezpečný open source router s jedním portem WAN, čtyřmi LAN porty a duální Wi-Fi standardu 802.11ac.

Turris MOX: Power Wi-Fi – Sestava s jedním portem LAN a duální Wi-Fi standardu 802.11ac, která poslouží především jako plnohodnotné rozšíření dosahu stávajícího bezdrátového směrovače, nebo může sloužit jako minimalistický router pro domácnost s kompletně bezdrátovou sítí.

Turris MOX: Start – Boxovaný CPU modul MOX A s napájecím zdrojem. Může sloužit jako síťový server nebo základ sestav složených z jednotlivých modulů, které si podporovatelé budou moci objednat separátně, stejně jako další příslušenství.

Flexibilita s PoE

Nová možnost napájení pomocí technologie Power over Ethernet (PoE) umožňuje instalovat Turris MOX i v lokalitách s omezeným přístupem k elektrické síti. Díky tomu je možné toto síťové řešení umístit téměř kamkoliv, ať již bude sloužit v režimu přístupového bodu Wi-Fi AP nebo síťového switche. PoE rozšíření otevírá dveře mnoha praktickým využitím, například možnosti zapojit úložiště jako server pro bezpečnostní kamery.


Komentáře

Přidat komentář