Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Smartphony celosvětově zdražily, na konci roku rekordně

Pavel Houser , 02. únor 2018 08:00 0 komentářů
Rubriky: Hardware, Byznys

Celosvětový prodej chytrých telefonů dosáhl ve čtvrtém kvartálu 2017 podle GfK 397 milionů kusů, což je meziroční nárůst o 1 %.

Poptávka byla tažena především zeměmi Blízkého východu a Afriky, jež zaznamenaly 8% růst, a zeměmi střední a východní Evropy, kde se poptávka zvýšila o 7 %. Celosvětově se průměrná prodejní cena chytrých telefonů zvýšila meziročně o 10 % na 363 USD, což představuje zatím nejrychlejší tempo růstu za čtvrt roku.

Arndt Polifke, globální ředitel výzkumu telekomunikací v GfK, uvedl: „U takto vyspělé technologické kategorie to představuje výjimečný růst. Je to díky tomu, že rozšíření smartphonů s větší úhlopříčkou motivovalo spotřebitele k nákupu dražších zařízení.“

Oživení poptávky ve střední a východní Evropě pokračovalo a prodej chytrých telefonů dosáhl ve 4Q17 celkem 25,2 milionu kusů. Hodnota prodejů vzrostla meziročně o 28 %. V roce 2017 zaznamenal region prodej celkem 85,2 milionu chytrých telefonů, to je v porovnání s rokem 2016 nárůst o 9 %. Očekává se, že v roce 2018 bude růst pokračovat; GfK předpovídá 6% zvýšení poptávky, zejména díky poptávce z Ruska a na Ukrajině.


Komentáře

Přidat komentář