Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Skupina iKiwi koupila obchody Lion Mobile

ČTK , 11. June 2019 14:40 0 komentářů
Rubriky: Ekomerce, České IT, Byznys

Loni byl obrat obchodů společnosti Lion Mobile 120 milionů korun.

Podnikatel Jiří Opletal prodal společnost Lion Mobile skupině iKiwi. Lion Mobile provozuje v České republice internetové obchody s čínskými telefony xm.cz (dříve xiaomimobile.cz), a levnesmartphony.cz. Skupina iKiwi koupila e-shopy i s jejich zázemím v Číně. Loni byl obrat obchodů společnosti Lion Mobile 120 milionů korun. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Akvizicí Lion Mobilu uskutečňuje iKiwi další krok ke svému záměru vybudování významného středoevropského hráče v chytrých technologiích. "Pro rok 2020 máme v plánu expanzi do Maďarska, Polska a na Slovensko. Rok na to bude na řadě Bulharsko, Rumunsko a Slovinsko. Zkušenosti Lion mobile s výrobou zařízení v Číně a e-commerce byznysem jako takovým nám do tohoto plánu přesně zapadají," uvedl výkonný ředitel iKiwi Martin Zeman.

Opletal vstoupil na trh v roce 2012 po návratu ze studií na Tchaj-wanu. Prostřednictvím svých e-shopů nabízel českým spotřebitelům 50 značek čínských smartphonů. "Tenkrát nikdo nevěděl, jestli uspěje Xiaomi, nebo třeba OukiOuk. Všechny značky tu zněly stejně exoticky a všechno bylo v plenkách. Nejtěžší bylo obejít si všechny vznikající továrny, dodavatele, rozebírat telefony a zjišťovat podle seznamu komponentů, kdo dává do přístrojů podřadné součástky, kdo umí navrhnout základní desku a kde mají vývojáře, kteří aspoň trochu přemýšlejí a rozhodnout s kým do toho jít," uvedl Opletal, který se dál chce věnovat start-upu Coworkbooking.com, který založil spolu s Markem Tůmou a Jan Dohnalem.

iKiwi je středoevropská skupina s ročním obratem přes 25 milionů eur (640 milionů korun). Zaměřuje se na investice do specializovaných e-commerce start-upů v pokročilejších fázích vývoje ve středoevropském regionu. Má desetiletou zkušenost v distribuci informačních technologií firmám na trzích v EU. Cílem aktuálního investičního programu je sdružit jednotlivé segmenty společnosti pod jednotnou platformu a pokrýt tak zbývající části dodavatelského řetězce včetně servisu a logistiky.


Komentáře

Přidat komentář