Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Samsung optimalizuje Exynos 9810 série 9

Pavel Houser , 09. leden 2018 13:00 0 komentářů
Rubriky: Hardware

Frekvence 2,9 GHz, modem podporující technologii 6CA LTE a strojové učení.

Samsung představil svůj nejnovější aplikační procesor Exynos 9810 série 9. Exynos 9810, založený na druhé generaci 10nanometrového procesu FinFET. Tvoří ho speciálně navržený procesor třetí generace, rychlejší gigabitový LTE modem a zpracování obrazu se softwarem umožňujícím strojové učení.

Firma uvádí, že díky výhodám nejmodernější 10nm výrobní technologie umožní Exynos 9810 bezproblémový multitasking s rychlejším načítáním nejnovějších mobilních aplikací a přepínáním mezi nimi. Procesorovou jednotku tvoří osm jader, přičemž čtyři z nich jsou naše speciálně navržená výkonná jádra třetí generace s taktem až 2,9 GHz a čtyři další jsou optimalizována pro efektivitu. Díky architektuře, která rozšiřuje kapacitu výpočetní pipeline a zlepšuje vyrovnávací paměť, je výkonnost jádra dvojnásobná a vícejádrová výkonnost je ve srovnání s předchůdcem vyšší až o 40 %.

Technologie, kterou je procesor vybaven, umožňuje na fotografiích správně rozpoznávat lidi či předměty a na základě toho rychle vyhledávat nebo třídit obrázky. Pro zvýšení bezpečnosti je procesor vybaven samostatnou zabezpečenou výpočetní jednotkou, která chrání klíčová osobní data, např. biometrické informace.

Integrovaný LTE modem má rychlost 1,2 Gb/s. Podle Samsungu se jedná o první LTE modem kategorie 18 podporující až šestinásobnou agregaci přenosových pásem, umožňující dosáhnout rychlosti stahování až 1,2 Gb/s a rychlosti odesílání až 200 Mb/s. K maximální přenosové rychlosti modemu přispívá podpora technologií 4×4 MIMO (Multiple-Input, Multiple-Output), 256-QAM (Quadrature Amplitude Modulation) a Licensed Assisted Access (eLAA).

Exynos 9 Series 9810 se již v současné době sériově vyrábí.


Komentáře

Přidat komentář