Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Salesforce.com za více než 15 miliard dolarů koupí firmu Tableau

ČTK , 11. June 2019 09:00 0 komentářů
Rubriky: Podnikový software, Byznys

Jde o největší akvizici v historii Salesforce.com.

Americká softwarová společnost Salesforce.com se dohodla, že za 15,3 miliardy dolarů (zhruba 346 miliard Kč) koupí firmu Tableau Software, která se zabývá systémy pro analýzu dat. Jde o největší akvizici v historii Salesforce.com, informovala agentura Reuters. Salesforce.com tak bude moci zintenzivnit boj s další americkou společností Microsoft.

Salesforce.com se soustředí na software a služby v oblasti řízení vztahů se zákazníky. Dohodnutá akvizice podle firmy nabídne klientům nové způsoby analýzy dat, což je segment, kde se angažuje například i Microsoft, Google nebo Amazon. Převzetí se uskuteční prostřednictvím výměny akcií, dokončení transakce se očekává ve třetím čtvrtletí.

Akcionáři společnosti Tableau podle dohody obdrží za každou svou akcii 1,103 akcie Salesforce.com. Kupní cena tak zahrnuje prémii 42 procent k páteční závěrečné ceně akcií Tableau na burze.

Tableau po dokončení transakce zůstane samostatným podnikem, v jehož čele bude i nadále stát současný generální ředitel Adam Selipsky.


Komentáře

Přidat komentář