Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Rezervační portály Hotel.cz a Spa.cz získala maďarská Szallas

ČTK , 11. July 2019 08:00 0 komentářů
Rubriky: Ekomerce, České IT, Byznys

Dosavadních šest vlastníků skupiny HOTEL.CZ se stalo vlastníky menšinového podílu ve skupině Szallas.

Rezervační pobytové portály dosud provozované libereckou firmou HOTEL.CZ získala maďarská skupina Szallas. Jde například o portály Hotel.cz či Spa.cz. Nově vzniklá skupina bude mít 275 zaměstnanců a v šesti středoevropských zemích bude nabízet přes 20.000 ubytovacích objektů pro on-line rezervaci. Cenu transakce žádná ze stran nezveřejnila. V tiskové zprávě o tom informoval Pavel Eichler za libereckou firmu HOTEL.CZ.

"Fúze lokálních lídrů na trhu s on-line rezervacemi ubytování má za cíl usnadnit českým klientům cestu k pobytům v zahraničí, především v Maďarsku a Chorvatsku. Naopak pro maďarské či polské klienty skupiny Szallas otevírá možnost rychlé rezervace do více než 6000 hotelů a penzionů v Česku a na Slovensku," uvedl Eichler.

Liberecká firma HOTEL.CZ v Česku provozovala kromě Hotel.cz a Spa.cz i portály Hotely.cz, Penzion.cz a Konfi.cz. S maďarskou firmou Szallas.hu Zrt se spojila od července. Szallas.hu nedávno rozšířila své aktivity také v Polsku a Rumunsku. "Investice v České republice byla logickou součástí naší růstové strategie. V rámci transakce jsme odkoupili menšinový podíl v české společnosti a zbytek podílu byl vyměněn za nově vydané akcie naší firmy Szallas.hu Zrt," uvedl Tibor Győrbiró, zástupce investičního fondu PortfoLion, který je hlavním akcionářem Szallas.hu Zrt.

Dosavadních šest vlastníků skupiny HOTEL.CZ v čele s majoritním akcionářem Pavlem Kotasem se tak stalo vlastníky menšinového podílu ve skupině Szallas. "Všichni manažeři i zaměstnanci skupiny Hotel.cz budou pokračovat v tom, co dělají dnes. Máme více než deset let zkušeností s on-line rezervacemi ubytování, jsem tedy přesvědčen, že budeme schopni pomoci celé skupině i nadále růst tempem přes 30 procent ročně," uvedl generální ředitel HOTEL.CZ Pavel Kotas. "Fúze nám umožní sdílet znalosti a technologie s našimi novými partnery a nesoupeřit tak s globálními giganty každý jen po vlastní ose. Naší ambicí je být nejpříjemnější službou pro rezervaci ubytování a především wellness a lázeňských pobytů v rámci střední Evropy," dodal Kotas.


Komentáře

Přidat komentář