Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Představenstvo Seznam.cz opouští majitel a zakladatel firmy

Pavel Houser , 19. February 2019 13:24 0 komentářů
Rubriky: Personalistika, Internet, České IT, Byznys

Ivo Lukačovič, majitel a zakladatel společnosti Seznam.cz, opouští pozici předsedy představenstva nadále nebude ani jeho členem.

Jak oznámila firma, na pozici předsedy představenstva se budou střídat tři stávající místopředsedové. Změna v čele statutárního orgánu proběhne vždy jednou za čtyři měsíce.

„Jde o formální stvrzení změn provedených na podzim roku 2017, kdy došlo ke zrušení pozice výkonného ředitele a exekutivní řízení společnosti převzali tři místopředsedové představenstva v roli kolektivního CEO. Ivův odchod z představenstva odráží skutečnost, že se již několik let řízení Seznamu nevěnuje, soustředí se na své globální technologické projekty, zejména Windy.com, a chce se jim plně věnovat i nadále,“ vysvětluje Pavel Zima, ředitel pro exekutivu a komunikaci společnosti Seznam.cz.

Prvním předsedou představenstva se v novém uspořádání stává právě Zima, v červnu tohoto roku ho ve funkci vystřídá Tomáš Kapalín. Na majetkovou strukturu společnosti nemá změna žádný vliv, Ivo Lukačovič nadále zůstává jejím jediným majitelem.


Komentáře

Přidat komentář