Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Oracle nabídne autonomní služby v rámci své celé cloudové platformy

Pavel Houser , 14. únor 2018 12:03 0 komentářů
Rubriky: Cloud, Podnikový software

Oracle rozšiřuje své cloudové služby o nové funkce. V rámci Oracle Cloud Platform bude k dispozici samoobslužné řízení, zabezpečení i provozní opravy.

Tyto funkce již nabízí nejnovější verze databáze Oracle, Oracle Autonomous Database provozovaná formou cloudové služby. Oracle Autonomous Database, představená loni na konferenci Oracle OpenWorld 2017, podle Oraclu díky využití umělé inteligence a strojového učení prakticky eliminuje potřebu lidské práce a předchází lidským chybám při manuálním ladění.

Celá platforma Oracle Cloud Platform navíc nabídne i další funkcionalitu – autonomní (samoobslužné) funkce pro vývoj aplikací (včetně mobilních aplikací a softwarových robotů), integraci aplikací a dat, analytiku, zabezpečení a správu.

„Budoucností podnikového IT je plná automatizace,“ uvedl Thomas Kurian, prezident Oracle pro vývoj produktů. „Autonomní funkce jsme vestavěli přímo do jádra našich cloudových služeb.“

Letos budou k dispozici i další autonomní databázové služby Oracle, každá vyladěná pro specifický typ úloh. Půjde mj. o Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud Service (pro analytiku), Oracle Autonomous Database OLTP (pro transakční a smíšené úlohy) a Oracle Autonomous NoSQL Database (pro práci s NoSQL databázemi – zápis a čtení ve velkém měřítku).

Služby nabízené v rámci Oracle Cloud Platform nabízejí dostupnost ve výši 99,995 %, tj. méně než 2,5 minut odstávek/výpadků za měsíc, a to včetně naplánované údržby.


Komentáře

Přidat komentář