Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Novým ředitelem správce sítí státu je Vladimír Dzurilla

ČTK , 24. leden 2018 09:35 0 komentářů
Rubriky: Personalistika, Veřejná správa, České IT

Agentura NAKIT vznikla na základě rozhodnutí vlády na začátku roku 2016, jejím zřizovatelem je ministerstvo vnitra.

Novým ředitelem Národní agentury pro komunikační a informační technologie (NAKIT) je Vladimír Dzurilla, ředitel Státní pokladny centra sdílených služeb. V úterý ho do funkce jmenoval ministr vnitra Lubomír Metnar, dnes ho uvede do funkce. Ministr to na dotaz ČTK řekl na tiskové konferenci po jednání vlády. Bývalého ředitele Alana Ilczyszyna odvolal Metnar v pondělí.

Šéf resortu byl po seznámení s hospodařením firem, které jsou v gesci ministerstva, nespokojen s rozsahem poskytovaných služeb, s financováním i s organizační podobou agentury.

"Dneska uvedu do funkce nového pana ředitele, kterého jsem včera (v úterý) jmenoval, jedná se o pana inženýra Vladimíra Dzurillu," řekl dnes Metnar. Očekává, že nový ředitel se ve spolupráci s odborem hlavního architekta ministerstva vnitra, radou vlády pro informační společnost a odbornou veřejností bude aktivně podílet na přípravě nové legislativy, která povede k centralizaci IT státu a tuto centralizaci umožní.

"Jedná se samozřejmě o financování těchto podniků, přistoupil jsem k tomuto kroku, mohu vám říct, po zralé úvaze a s velkým důrazem na hospodaření se státními prostředky," dodal.

Agentura NAKIT vznikla na základě rozhodnutí vlády na začátku roku 2016, jejím zřizovatelem je ministerstvo vnitra. Státní podnik má pro veřejnou správu zajišťovat mapování a rozvoj informační a komunikační infrastruktury s cílem uspořit náklady. Zajišťuje rozvoj, bezpečný provoz a ochranu klíčových systémů státu před kybernetickými útoky. Provozuje také komunikační a informační systémy složkám integrovaného záchranného systému a zajišťuje provoz vybraných informačních systémů státní správy.

Ilczyszyn byl ředitelem od minulého července, kdy byl ministrem vnitra Milan Chovanec (ČSSD), pověřen vedením podniku byl od podzimu 2016.


Komentáře

Přidat komentář