Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Nordic Telecom koupil polovinu Suntel Net

ČTK , 22. prosinec 2017 11:06 0 komentářů
Rubriky: Telekomunikace, České IT, Byznys

Nordic Telecom přinese do projektu bezdrátovou technologii LTE Fiber Like Experience v pásmu 3,7 GHz.

Operátor Nordic Telecom koupil od skupiny DRFG 50 procent v poskytovateli internetu Suntel Net. Suntel poskytuje služby více než 41.000 domácností a firem. Uvedly to v tiskové zprávě. Cenu společnosti nezveřejnily.

Suntel Net sdružuje lokální poskytovatele internetového připojení, v budoucnu by se měl personálně propojit s Nordic Telekomem a výrazně kapitálově posílit. "Tímto spojením jsme schopni naplnit naše strategické cíle v akvizici nových zákazníků, kterým zajistíme telekomunikační služby nejvyšší možné kvality," uvedl generální ředitel Suntel Netu Michal Rákoci. Do dvou let chce Suntel Net zvýšit počet zákazníků na 150.000.

Nordic Telecom přinese do projektu bezdrátovou technologii LTE "Fiber Like Experience" v pásmu 3,7 GHz, která doručí stejnou kvalitu jako optická síť, Suntel Net zase znalost trhu a zkušenost s integrací malých a středně velkých poskytovatelů internetových služeb.

"Vstupem do Suntel Netu naplňujeme dlouhodobou strategii být aktivním hráčem na rezidentním telekomunikačním trhu," dodal generální ředitel Nordic Telecomu Libor Dočkálek.

Nordic Telecom patří do skupiny Nordic Investors, kterou založili advokáti Tomáš Otruba a Jan Petřík v dubnu 2015. Skupina se soustřeďuje na projekty z oboru nemovitostí a informačních technologií ve střední Evropě.


Komentáře

Přidat komentář