Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Kryptoměna ethereum je na rekordu, loni zpevnila o 13 000 %

ČTK , 11. leden 2018 08:00 1 komentářů
Rubriky: Ekomerce, Byznys

Ethereum je mezi digitálními měnami z hlediska tržní kapitalizace přes 131 miliard dolarů po bitcoinu světovou dvojkou.

Cena kryptoměny ethereum včera vystoupila na nový rekord 1417,38 dolaru (30.200 Kč), než o část zisků přišla a krátce po 13:00 SEČ se pohybovala kolem 1344 USD. Za poslední týden se hodnota této digitální měny zvýšila o 60 procent a za poslední rok dokonce o více než 13.000 procent, uvádí server CoinDesk.

Ethereum je mezi digitálními měnami z hlediska tržní kapitalizace přes 131 miliard dolarů po bitcoinu světovou dvojkou. Jeho systém má podobný základ v technologii blockchain jako bitcoin, ethereum ale zároveň zajišťuje bezpečnost transakcí systémem takzvaných chytrých kontraktů, a podle řady odborníků je tak použitelnější. S touto technologií experimentuje řada velkých firem. O vývoj aplikace využívající technologii ethereum blockchain usiluje konsorcium Enterprise Ethereum Alliance, jehož členy jsou například Microsoft a JP Morgan.

Spoluzakladatel etherea Steven Nerayoff předpokládá, že rozmach projektů založených na technologii této kryptoměny může letos vyústit v takzvaný flippening, při kterém by ethereum nahradilo bitcoin. Nerayoff je přesvědčen, že cena etherea se může do konce roku snadno zdvojnásobit, ale možná i ztrojnásobit.

Existuje ale také nemálo odborníků věštících katastrofu. Další spoluzakladatel etherea Charles Hoskinson v rozhovoru na finanční televizi CNBC řekl, že trh kryptoměn se zhroutí a pak lze očekávat konsolidaci. Že boom kryptoměn skončí katastrofou, si ale myslí také podnikatel a politik Davis Stockman. "Je to vážně třída hloupých spekulantů, kteří sami sebe přesvědčili, že stromy rostou do nebe," řekl.


Komentáře

Přidat komentář
Jaiko #0
Jaiko 08. březen 2018 14:57

Dnes je stále relatívne náročné vytvoriť si peňaženku, kúpiť Bitcoin či Ethereum a začať tieto kryptomeny používať. Aby mohla ich hodnota ďalej rásť, musí ich používať viac a viac ľudí. Od januára sa množstvo peňazí v kryptomenách zvýšilo sedem krát. Veľký boom prilákal množstvo ľudí viď kurz http://ethereum-kurz.eu a nezdá sa, že by tento trend mal v dohľadnej dobe skončiť. Príliv nových ľudí so sebou prináša viac a viac peňazí.