Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Krúpa investoval 154 milionů do amerického správce dat Cloudera

ČTK , 14. August 2019 09:00 0 komentářů
Rubriky: Cloud, Podnikový software, České IT, Byznys

V konkurenci Amazon Web Services oslabily akcie Cloudery od začátku roku o téměř 40 %.

Investiční skupina Krupa Global Investments (KGI) slovenského podnikatele Pavola Krúpy, sídlící v Praze, koupila balík akcií amerického správce dat Cloudera o hodnotě 6,7 milionu dolarů (asi 154 mil. Kč). Uvedl to server E15.cz. Jak velký podíl Cloudery tím KGI získala, server nepíše.

Cloudera, která se zabývá správou a zpracováním velkých objemů počítačových dat, nemá nyní podle KGI dobré výsledky. V konkurenci Amazon Web Services a dalších cloudových firem oslabily akcie Cloudery od začátku roku o téměř 40 procent, píše E15.cz. KGI ale sází na to, že Clouderu nasměruje k ziskům investor Carl Icahn, který má ve firmě podíl 12,6 procenta.

"Plně podporujeme Icahnův plán na získání křesla ve správní radě a provedení nezbytných zásadních kroků, které rozhýbají tým vedení," sdělil serveru Krúpa. "Myslíme si, že akcie společnosti Cloudera jsou v současné době podhodnoceny," doplnil. Cloudera podle serveru očekává, že letos bude mít příjmy 745 až 765 milionů dolarů (17,1 až 17,6 mld. Kč), což je pod odhadem analytiků. Firma také čeká ztrátu ve výši 28 až 32 centů na jednu akcii.


Komentáře

Přidat komentář