Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Jaké aplikace nejvíc zatěžují Android?

Pavel Houser , 14. únor 2018 11:13 2 komentářů
Rubriky: Telekomunikace, Operační systémy, Internet

Devět z deseti uživatelů operačního systému Android má zařízení Samsung.

Pravidelný čtvrtletní průzkum Avastu ukazuje, které mobilní aplikace nejvíce ovlivňují stav baterie, výkon a data na Androidu.

Mezi aplikacemi, které se automaticky spustí při zapnutí zařízení a běží na pozadí, mají největší vliv na baterii, úložiště a spotřebu produkty od Googlu a Samsungu. Aplikace AllShare od Samsungu je z nich nejnáročnější.

Facebook, Spotify a Instagram zabírají nejvíce místa v úložišti telefonů či tabletů a Google Talkback, Facebook a Instagram naopak čerpají nejvíce dat.

Z aplikací, které aktivují sami uživatelé, nejvíce baterie spotřebovává Beaming Service od Samsungu, Samsung WatchOn a filmový přehrávač Netflix.

Devět z deseti uživatelů operačního systému Android má zařízení Samsung, ukázala analýza Avast Android App Performance & Trend Report. Polovina z nejčastěji používaných smartphonů je starší než dva roky. Pro mnohé z těchto modelů již výrobci nedodávají bezpečnostní aktualizace.

Studie shrnuje a analyzuje agregovaná a anonymizovaná data z více než 3 milionů zařízení Android na celém světě. Zabývá se pouze aplikacemi, které jsou k dispozici na Google Play a mají minimálně 50 tisíc stažení.


Komentáře

Přidat komentář
killavast #0
killavast 14. únor 2018 16:35

Nejvetsi brzda Androidu je avast coz je prave paradox kdyz takovato "firma" pise o tom co brzdi Android.

petr #1
petr 15. únor 2018 11:19

a nejen androidu