Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

IBM má další partnery pro své kvantové počítače

Pavel Houser , 23. prosinec 2017 08:00 0 komentářů
Rubriky: Technologie, Science

IBM mj. nedávno představila první funkční prototyp 50qubitového procesoru.

IBM oznámila jména prvních klientů, kteří dostanou přednostní přístup k jejím komerčním kvantovým výpočetním systémům IBM Q. Patří mezi ně JPMorgan Chase, Daimler AG, Samsung, JSR Corporation, Barclays, Hitachi Metals, Honda, Nagase, univerzita Keio, laboratoře Oak Ridge, Oxfordská univerzita a Melbournská univerzita.

Síť IBM Q chce podporovat rozrůstající se ekosystém kvantové výpočetní techniky založený na opensourcovém kvantovém softwaru a vývojářských nástrojích od IBM. Síť poskytuje organizacím odborné znalosti, zdroje a cloudový přístup ke škálovatelným univerzálním kvantovým výpočetním systémům, počínaje 20qubitovým systémem IBM Q. Firma IBM také nedávno postavila první funkční prototyp 50qubitového procesoru. Členové sítě IBM Q by mohli dostat k tomuto prototypu přístup s příští generací systému IBM Q.

Regionální huby IBM na čtyřech kontinentech budou zaměřené na kritické faktory zavádění kvantových výpočetních systémů. Tyto huby sítě IBM Q umožní lidem z oboru i vědcům online práci se systémy IBM Q a společný vývoj i prozkoumávání možností kvantového výpočetního systému. Huby by se měly nacházet v sídle IBM Research, na univerzitě Keio v Japonsku, ve státních laboratořích Oak Ridge v USA, na Oxfordské univerzitě ve Velké Británii a na Melbournské univerzitě v Austrálii.


Komentáře

Přidat komentář