Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Generálním ředitelem Intelu se stane Robert Swan

ČTK , 02. February 2019 09:00 0 komentářů
Rubriky: Personalistika, Hardware, Byznys

Swan přebírá funkci v době, která je pro Intel obtížná, firma nedávno zhoršila svůj výhled hospodaření.

Generálním ředitelem výrobce čipů Intel se stane Robert Swan (58), který od června zastává funkci prozatímního ředitele. Informovala o tom dnes společnost. Intel tak porušil svoji dlouholetou tradici, kdy byl do čela firmy jmenován obvykle inženýr, který působil ve firmě několik desetiletí.

Swan převzal funkci dočasného ředitele poté, co tehdejší ředitel Brian Krzanich rezignoval kvůli vztahu na pracovišti, kterým porušil firemní politiku týkající se manažerů.

Swan nastoupil do firmy v roce 2016 jako finanční ředitel. Předtím pracoval v soukromé investiční firmě General Atlantic a devět let byl finančním ředitelem eBay.

Swan přebírá funkci v době, která je pro Intel obtížná. Firma nedávno zhoršila svůj výhled hospodaření kvůli rostoucímu obchodnímu napětí a zpomalení globální ekonomiky. Jeho úkolem bude vrátit výrobní operace firmy zpět na cestu k úspěchu a odrazit novější čipové konkurenty, kteří snižují dominantní postavení Intelu na trhu s čipy pro osobní počítače a datová centra. Intel je jednou z několika málo čipových společností, která se stále věnuje jak designu, tak výrobě čipů.

Swan je sedmým generálním ředitelem v 50leté historii Intelu. Jeho předchůdce Krzanich byl ve funkci pět let, ve firmě však pracoval od roku 1982, napsaly agentury AP a Reuters.


Komentáře

Přidat komentář