Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Fuji Xerox se spojuje s Xeroxem

Pavel Houser , 01. únor 2018 12:39 0 komentářů
Rubriky: Hardware, Byznys

Firmy Fujifilm a Xerox včera oznámily, že uzavřely definitivní smlouvu o vzájemném spojení společnosti Xerox a jejich dlouhodobého společného podniku Fuji Xerox.

Vzniklá společnost má podle prohlášení být "globálním lídrem v oblasti inovativních technologií tisku a chytrých pracovních řešení s ročními výnosy v hodnotě 18 miliard dolarů".

Podle podmínek dohody obdrží akcionáři společnosti Xerox zvláštní dividendu v celkové výši 2,5 miliardy dolarů, což je přibližně 9,8 dolaru na každou akcii, financované z bilance sdružené společnosti, a budou vlastnit 49,9 % nově vzniklé společnosti. Hotovostní dividenda představují více než 30 % nezměněné ceny akcií společnosti Xerox ve výši 30,35 dolaru na základě uzavření cen akcií dne 10. ledna 2018. Firma Fujifilm bude vlastnit 50,1 % hodnoty nově vzniklé společnosti.

Operace byla jednomyslně schválena představenstvem společnosti Fujifilm i představenstvem společnosti Xerox. Nově vzniklá společnost ponese název Fuji Xerox, na Newyorské burze bude obchodovat pod zkratkou XRX. Fuji Xerox bude mít dvě hlavní sídla - jedno ve městě Norwalk v Connecticutu v USA a druhé v distriktu Minato v japonském Tokiu a bude působit ve více než 180 zemích světa. Společnost bude i nadále v jednotlivých provozních oblastech udržovat značku Xerox.

Spojením se má ušetřit minimálně 1,7 miliardy dolarů celkových nákladů s tím, že do roku 2020 se dosáhne hodnoty 1,2 miliardy USD


Komentáře

Přidat komentář