Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Dánskou TDC chce koupit konsorcium v čele s Macquarie

ČTK , 12. únor 2018 16:54 0 komentářů
Rubriky: Telekomunikace, Byznys

TDC v minulosti vlastnila českou firmu Contactel, kterou však prodala v roce 2005.

Dánská telekomunikační společnost TDC obdržela nabídku na převzetí za 6,65 miliardy USD (137,5 miliardy Kč) od konsorcia vedeného australskou společností Macquarie a třemi dánskými penzijními fondy PFA, ATP a PKA. Správní rada doporučila akcionářům nabídku přijmout. Podmínkou konsorcia je, že TDC současně zruší plánovanou koupi skandinávské divize zábavy a vysílání od švédské společnosti Modern Times Group (MTG), kterou oznámila před necelými dvěma týdny.

TDC minulý týden odmítla nabídku na převzetí od konsorcia, která ohodnocovala jednu akcii TDC na 47 až 48 dánských korun (DKK). Nová nabídka představuje 50,25 DKK na akcii. Dnes odpoledne se akcie obchodovaly za více než 49 DKK. Nabídka je však stále hluboko pod rekordní cenou akcií TDC z března 2000, která činila 152,8 DKK.

Nabídka je další snahou o konsolidaci roztříštěného skandinávského telekomunikačního trhu. Přichází také po řadě spekulací, že TDC by mohla být cílem zájmu soukromých investorů i hráčů v odvětví, uvedla agentura Reuters.

TDC před necelými dvěma roky odmítla případnou nabídku na převzetí od jiného soukromého investora, kterým byl zřejmě fond Apollo Global Management. V roce 2005 konsorcium fondů z USA a Británie, včetně Apax Partners, Blackstone Group a Permira, převzalo kontrolu nad společností za 76 miliard DKK. V té době to byla nejvyšší koupě evropské firmy za vypůjčené peníze. TDC rovněž vlastnila českou firmu Contactel, kterou však prodala v roce 2005, krátce před nabídkou od fondů, a z České republiky zcela odešla.


Komentáře

Přidat komentář