Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Červnovým hrozbám dominuje exploit ve Windows

Pavel Houser , 09. July 2019 16:56 0 komentářů
Rubriky: Security, České IT

Přibývá detekcí exploitu v matematickém editoru ve Windows, vracejí se také podvodné reklamní kampaně.

V uplynulém měsíci se čeští uživatelé nejčastěji potýkali s exploitem Win32/Exploit.CVE-2017-11882. Mezi detekcemi se objevuje v takřka 9 % případů. Jedná se o zranitelnost v programu Microsoft Equation Editor.

Analytici společnosti Eset detekují exploit Win32/Exploit.CVE-2017-11882 od února letošního roku. Do června se jeho podíl na celkovém počtu internetových hrozeb v České republice pohyboval mezi 4 a 5 procenty. V červnu však jeho četnost výrazně vzrostla.

Tato zranitelnost využívá slabinu jednoho z programů v balíku Mirosoft Office, Microsoft Equation Editor. Jde o nástroj pro práci s matematickými rovnicemi. Exploit umožní spuštění libovolného kódu, poté co uživatel otevře škodlivý dokument.

Na druhé příčce se umístila agregovaná detekce škodlivých RTF dokumentů pojmenovaná jako DOC/Abnormal. Na třetí příčce se umístil kód HTML/ScrInject. Ten se objevuje na stránkách se streamovaným video obsahem a přesměrovává návštěvníky napadených stránek automaticky na webové stránky se škodlivým softwarem.

Nejčastější hrozby v ČR za červen 2019

Zdroj: Eset


Komentáře

Přidat komentář