Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Broadcom výrazně vylepšil nabídku na konkurenční Qualcomm

ČTK , 06. únor 2018 08:00 0 komentářů
Rubriky: Hardware, Byznys

Qualcomm se musí rozhodnout, zda přijme nabídku od Broadcomu, nebo bude pokračovat ve své snaze převzít NXP Semiconductors.

Výrobce čipů Broadcom zvýšil svoji nabídku na konkurenční firmu Qualcomm o 24 procent na více než 121 miliard USD (2,5 bilionu Kč). Pokud by se mu podařilo přesvědčit Qualcomm, aby nabídku přijal, bylo by převzetí největší doposud uzavřenou dohodou v technologickém sektoru, upozornila agentura AP.

Zlepšením nabídky chce Broadcom zvýšit tlak na Qualcomm a přimět ho, aby s ním o dohodě začal jednat. Qualcomm předchozí nabídku odmítl v listopadu s tím, že dramaticky podhodnocuje společnost.

Nová nabídka, částečně v hotovosti a částečně v akciích, ohodnocuje jednu akcii Qualcommu na 82 dolarů, což ve srovnání s páteční závěrečnou cenou akcií představuje zisk 24 procent. Broadcom v prohlášení zdůraznil, že nejnovější nabídka je "nejlepší a konečná".

Qualcomm se nyní bude muset rozhodnout, zda přijme nabídku od Broadcomu, nebo bude pokračovat ve své snaze převzít firmu NXP Semiconductors, za kterou nabídl 38 miliard USD. Akcionáři NXP však tuto nabídku označili za příliš nízkou. Qualcomm za jednu akcii nabídl 110 dolarů a NXP požaduje 135 dolarů, napsala agentura Reuters.

Qualcomm potvrdil, že revidovanou nabídku obdržel a jeho správní rada a finanční a právní poradci ji zváží.


Komentáře

Přidat komentář