Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Banky v Británii a USA zakazují nákupy kryptoměn kreditkami

ČTK , 06. únor 2018 10:00 2 komentářů
Rubriky: Ekomerce, Byznys

Kreditní karty figurují při nakupování kryptoměn stále častěji.

Některé banky v Británii a USA zakázaly používat kreditní karty na nákup digitálních měn. V případě poklesu jejich hodnoty by totiž jejich klienti nemuseli být s to své dluhy splácet. K tomuto kroku zatím přistoupila největší britská úvěrová instituce Lloyds Banking Group Plc a přední americké banky JP Morgan Chase & Co a Citigroup, uvedla agentura Reuters.

Kreditní karty figurují při nakupování kryptoměn stále častěji, podle společnosti Mastercard Inc. zákazníci, kteří kupují digitální měny prostřednictvím kreditních karet, přispěli ve čtvrtém čtvrtletí k nárůstu objemu zahraničních transakcí o 1 procentní bod.

V té době cena bitcoinu zažila mimořádný vzestup až na 19.187 dolarů (téměř 387 tisíc Kč). Od té doby ale výrazně oslabila na dnešních 7700 dolarů.

Zákaz se vztahuje jen na kreditní karty, debetní karty mohou zákazníci při nákupu digitálních měn používat.


Komentáře

Přidat komentář
Turban Legend #0
Turban Legend 06. únor 2018 21:04

Ad „V případě poklesu jejich hodnoty by totiž jejich klienti nemuseli být s to své dluhy splácet.“

Co je to za argument? Když někdo utratí peníze v bordelu, tak taky nemusí být schopný svoje dluhy z kreditky splácet. A ani není nutné, aby klesla cena prostitutek :-D

Pavel Houser 08. únor 2018 19:29

:-) ano. ale dalo by se to zformulovat i tak, aby to bylo konzistentnejsi. treba nejak jako: kreditky jsou urceny na spotrebu, nikoliv na investice, take si za ne nekupujete nemovitosti. mimochodem to ukazuje, ze bitcoin dnes neni tolik mena, ale investicni prostredek.