Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Aukro má nového investora

Pavel Houser , 10. June 2019 12:25 0 komentářů
Rubriky: Ekomerce, České IT, Byznys

Český aukční portál Aukro mění vlastnickou strukturu. Novým strategickým investorem je skupina Pale Fire Capital.

Investiční skupina Pale Fire Capital soustředěná kolem internetových podnikatelů Jana Barty, Dušana Šenkypla a Davida Holého se po měsících vyjednávání rozhodla vstoupit do Aukra. Podle tiskové zprávy za svou investici přesahující sto milionů korun získala podíl ve výši 59 procent.

Někteří další investoři své podíly prodali právě skupině Pale Fire Capital a z Aukra definitivně odcházejí. Jedná se o brněnskou Agoru Development, brněnského podnikatele Ladislava Chodáka a pražskou společnost Equity Partners Petra Kymličky. Zbylý podíl v Aukru drží skupina Leverage, která do něj vstoupila v roce 2017.

“Fakt, že s námi chce spolupracovat takto významný investor potvrzuje, že byznys Aukra stojí na pevných základech a že má potenciál dále posilovat svou pozici na trhu,” uvedl Lumír Kunz, CEO Aukra.

“Aukro je výzva, na kterou se nesmírně těšíme. Marketplace business modely jsou oblast, která nás dlouhodobě investičně zajímá a Aukro je synonymem pro marketplace. Současný management už započal hezký obrat a věřím, že s naším přispěním jej ještě urychlíme a vrátíme postupně Aukro tam, kde kdysi bylo,” dodal Jan Barta, partner Pale Fire Capital.

Aukro má přes 4 miliony registrovaných uživatelů.


Komentáře

Přidat komentář