Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

25 milionů infikovaných mobilních zařízení

Pavel Houser , 10. July 2019 18:46 0 komentářů
Rubriky: Security

Malware Agent Smith automaticky nahrazuje nainstalované aplikace škodlivými verzemi bez vědomí uživatele.

Check Point Research objevil novou variantu mobilního malwaru, která nepozorovaně infikovala už 25 milionů zařízení. Hrozba je maskovaná jako aplikace související se společností Google, malware zneužívá známé zranitelnosti systému Android a automaticky nahrazuje nainstalované aplikace škodlivými verzemi, aniž by o tom uživatelé věděli nebo to vyžadovalo nějakou jejich aktivitu.

Malware označený podle filmu Matrix jako Agent Smith využívá přístup k infikovaným zařízením a zobrazuje podvodné reklamy. Může být ale snadno použit pro mnohem nebezpečnější a škodlivější účely, jako jsou krádeže bankovních přihlašovacích údajů nebo odposlechy. Tato aktivita připomíná předchozí malwarové kampaně Gooligan, HummingBad a CopyCat.

Agent Smith byl původně stahován z populárního obchodu 9Apps a zaměřoval se hlavně na hinduistické, arabské, ruské a indonéské uživatele. Zatím jsou oběti primárně z Indie, ale postižené jsou i další asijské země, jako jsou Pákistán a Bangladéš. Ale mnoho obětí je i z Velké Británie, Austrálie nebo USA. Check Point spolupracoval se společností Google a v době tohoto oznámení nezůstaly v obchodu Google Play žádné infikované aplikace.


Komentáře

Přidat komentář