Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Rubrika Zajímavosti

Nový robot Toyoty se strefuje do basketbalového koše, dost často

Cue 3 předvádí komplexní aktivity, jako je používání senzorů a výpočty v reálném čase.

ČTK , 02. April 2019 09:00

Přesné zemědělství - další vlna IT na polích

Kromě družicových dat vytvářejí velké množství záznamů přímo zemědělské stroje.

ČTK , 25. March 2019 08:00

Skoro nikdo prý nechce při nákupu hovořit s roboty

Ať už lidé nakupují v kamenném obchodě nebo on-line, nechtějí přitom komunikovat s roboty. Ukazuje to studie provedená skupinou NetSuite společnosti Oracle ve spolupráci s firmami Wakefield Research a The Retail Doctor. Zákazníci mají jiné požadavky na celkovou nákupní zkušenost a prostředí v maloobchodech i na způsob, jak obchodníci využívají sociální média, personalizaci a pokročilé technologie, např. chatboty, umělou inteligenci a virtuální realitu.

ITBiz.cz , 25. March 2019 06:29

Zákony informatiky: Finanční deriváty Mooreova zákona (3)

Rockův zákon je známý též jako druhý Mooreův zákon a je jeho jistým protipólem. Signalizuje, že investice nutné pro výrobu integrovaných obvodů rostou exponenciálně. Přesněji: Náklady na výrobu polovodičových čipů se každé čtyři roky zdvojnásobují.

Petr Zavoral , 20. March 2019 06:30

Kamera pro nevidomé rozpoznává bankovky, tváře i čárové kódy

Revoluční je, že technologie je nacpaná do tak malého zařízení. Může být na jakékoliv brýlové obrubě.

ČTK , 09. March 2019 12:21

Digitální transformace po celém světě prý výrazně zaostává

Přestože tempo změn nepolevuje, z nejnovějšího indexu digitální transformace (DTI) sestaveného společností Dell Technologies vyplývá, že v mnoha firmách jsou programy digitální transformace stále teprve v počátcích. Digitálně nejméně vyspělou zemí je podle průzkumu Japonsko, naopak nejlépe je na tom Indie.

ITBiz.cz , 09. March 2019 06:30

Od kliku po nákup 2019

Lidé čím dál tím více nakupují na internetu a tento trend je patrný i v Česku. Podle průzkumu ING Bank z roku 2018 až 9 % Čechů opakovaně nakupuje online každý týden. Nepředčí sice mnohé z evropských zemí, ale dá se s určitostí říci, že si zvykáme na výhody a pohodlí online nákupů.

ITBiz.cz , 01. March 2019 14:30

Umělá inteligence v podnicích: hlavní trendy a best practices

Co můžeme v nejbližší očekávat v oblasti umělé inteligence a strojového učení a nasazení těchto technologií v podnicích? Na InformationWeek se k této otázce nedávno objevily dva komentáře.

ITBiz.cz , 22. February 2019 09:55

CzechInvest Innovative Blockchain Hackathon

CzechInvest pořádal od pátku 15. února 2019 do víkendu další ze série hackathonů a opět s hlavní pomocí IBM, ale i dalšími partnery – Logio, SSF, BC One accelerator, OKsystem a Tech Data.

Richard Jan Voigts , 19. February 2019 10:20

Otáčení grafenových vrstev slibuje supravodivost

Grafen a další 2D materiály stokrát jinak. Kouzla s geometrií: otáčení, posouvání a srůstání vrstev, kombinace trojúhelníků s šestiúhelníky. Nové elektrody umožní, při výrobě se uplatňuje 3D tisk. Možností pro experimenty existuje nespočetně.

Pavel Houser , 16. February 2019 07:30
Strana 1 z 111 Další »