Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Rubrika Personalistika

MBA doplní technickou odbornost o manažerské dovednosti

IT specialisté v rozvoji své kariéry často narážejí na určité limity v manažerských dovednostech, schopnosti řízení lidí nebo ekonomické stránky projektů. Kombinace odbornosti v IT doplněná o znalosti managementu proto podstatně rozšiřuje možnosti uplatnění – je např. přirozené, pokud špičkový člen vývojového týmu dostane časem nabídku, aby příslušný tým (nebo jiný projekt) také řídil, v tuto chvíli však již potřebuje i další schopnosti a znalosti. Bez nich se neobejdou ani správci firemních informačních systémů nebo podnikového IT jako celku.

ITBiz.cz , 08. leden 2019 06:30

Devadesátiny slaví vědec a spoluzakladatel Intelu Gordon Moore

Moore v roce 1965 odhadoval, že jeho zákon bude řídit vývoj technologií jen deset let.

ČTK , 02. leden 2019 10:59

Digitalizace nákupů jako cesta k úsporám

Součástí digitální transformace podniků jako celku jsou dnes i změny v oddělení centrálního nákupu, reprezentované zejména automatizací části nákupních procesů. Nejčastěji se jedná o zpracovávání dokumentů nebo výměnu dat mezi různými systémy, do budoucna však může umělá inteligence a technologie strojového učení posunout míru automatizace na zcela novou úroveň a uspořit při nákupu nemalé finanční částky.

Petr Havelka, 23. prosinec 2018 09:30

Ve 34 letech zemřel Colin Kroll, zakladatel sociální sítě Vine

Sociální síť Twitter převzala službu pro sdílení krátkých videí Vine v roce 2012.

ČTK , 17. prosinec 2018 12:26

Výdaje na robotickou automatizaci jsou letos o polovinu vyšší

Výdaje na RPA (Robotic Process Automation) software porostou letos podle Gartneru o více než polovinu, do roku 2020 se pak RPA stane zcela běžným řešením zejména ve finanční sféře. Podle analytiků poroste trh RPA v letošním roce (2018) o 57 % na 680 milionů dolarů za letošní rok. Ani v následujících letech nebude tempo růstu nízké – v roce 2022 má RPA trh dosáhnout celkové velikosti 2,4 miliardy dolarů. Jako první nasazují RPA nejčastěji podniky z finanční sféry, pojišťovny, utility a telekomunikace.

ITBiz.cz , 03. prosinec 2018 15:45

Chatboti a digitální dvojčata automatizují hledání zaměstnanců

Nově vznikající mezinárodní IT Hub v Praze vyvíjí umělou inteligenci pro urychlení náboru.

Pavel Houser , 26. listopad 2018 12:35

Válka umělých inteligencí

Za 20 let budou ve válkách bojovat roboti, bezpilotní letouny, autonomní vozidla, chytré zbraně a další stroje, lidé prý ale vyklidí i místa těch, kdo rozhodují. Lidské ztráty jsou ve vyspělých zemích obtížně politicky obhajitelné, proto už nějakou dobu dochází k nahrazení člověka na bojišti. V budoucím světě umělých inteligencí budou ale lidé rovněž beznadějně pomalí a hloupí, tedy ve válce prakticky nepoužitelní.

ITBiz.cz , 22. listopad 2018 10:30

Co má dnes vlastně dělat šéf IT?

Podniky mohou snadno narazit na problém s kompetencemi a organizací. Technologie dnes nejsou podpůrnou složkou podnikání, ale stojí přímo v jeho základu. Kdo má potom řídit digitální transformaci, šéf IT (CIO), nebo výkonný ředitel (CEO) či vedení firmy jako celek? Nebo ještě někdo jiný?

ITBiz.cz , 16. listopad 2018 06:30

Novým generálním ředitelem Autocontu je bývalý šéf Oracle Sameš

Autocont se zaměřuje na poskytování komplexních IT řešení a služeb pro firmy a státní správu.

ČTK , 15. listopad 2018 12:44

Náměstka MPO O. Malého nahradí Ivan Pilný

Náměstkem ministryně průmyslu a obchodu se k 1. 11. stane bývalý ředitel českého Microsoftu a ministr financí Ivan Pilný.

Pavel Houser , 30. říjen 2018 09:00
Strana 1 z 100 Další »