Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Komentujeme

Rok androidů a elektrických oveček

Co si o roce 2019 mysleli P. K. Dick, R. Scott a I. Asimov a nakolik jim jejich prognózy vyšly?

Pavel Houser , 16. leden 2019 12:00

IT v roce 2018: Pohled optikou peněz

Události právě uplynulého roku? Můžeme se podívat třeba na to, co si o vývoj v IT myslela neviditelná ruka trhu. Zde asi vynikly hlavně následující zlomové momenty: Apple se dostal přes hodnotu bilion dolarů celkové tržní kapitalizace. Amazon se dostal přes bilion dolarů. Microsoft co se týče tržní hodnoty překonal Apple.

Pavel Houser , 25. prosinec 2018 06:30

Kacířství. Internet prý nepřispěl k ekonomickému růstu

To, že prorůstání ICT prakticky do všech oblastí našeho života podporuje ekonomický růst, je zdánlivě nezpochybnitelné. Ale kdo ví.

Pavel Houser , 15. prosinec 2018 06:30

Do 100 let díky pivu

Šéf Amazonu věří, že pozitivní vliv na dlouhověkost má alkohol – alespoň v případě firem. Jeff Bezos odpovídal novinářům v Seattlu mj. na otázku, zda je Amazon už příliš velký na to, aby firma mohla padnout. Bezos odpověděl, že ne.

Pavel Houser , 02. prosinec 2018 16:00

Otevřená data, otevřená API – a co dál?

Měly by vládní iniciativy v oblasti digitalizace poskytnout co největší prostor třetím stranám? A jde to vůbec jinak?

Pavel Houser , 24. listopad 2018 06:30

Když obrázek není tím, čím se zdá být

Problematika falešných zpráva je dnes módní záležitostí. Následující výzkum se zaměřuje na jeden speciální aspekt tohoto problému, multimediální obsah.

Pavel Houser , 10. listopad 2018 06:30

Posedlost cloudem

Nejen z těch nejžhavějších technologií žije celý obrovský ekosystém obřích IT firem. Spíše platí opak.

Pavel Houser , 28. říjen 2018 12:49

Co s genetickými databázemi?

Jak bylo oznámeno již v letos dubnu, tzv. zabijáka z Golden State odhalily veřejné genetické databáze, tj. weby, pomocí nichž zájemci rekonstruují rodokmeny. Policisté podle DNA nalezené na místě činu pátrali v genealogických databázích, kam lidé ukládají data o své DNA především s cílem vypátrat své příbuzné, eventuálně zjistit, z jakých předků pocházejí („Keltové“).

Pavel Houser , 07. říjen 2018 15:00

Umělá inteligence předpovídá úspěšnost filmů

Vědci z University of Cambridge, University of West England a Alan Turing Institute nasadili algoritmy strojového učení na filmy. Cílem bylo na základě stručného popisu a kompletního scénáře filmu odhadnout, jakou má šanci na úspěch. Ten byl posuzován podle tržeb; protože ty jsou samozřejmě ovlivněny i řadou dalších faktorů (reklama, jména herců… tj. cca rozpočet), jako další měřítko úspěšnosti filmu se bralo jeho hodnocení na filmové databázi IMDB.

Pavel Houser , 17. září 2018 13:51

Estonsko a Itálie

Estonsko se vzhledem k pokročilé digitalizaci tamní státní správy a s tím související minimalizaci byrokracie dává za vzor již několik let. Místní dopisovatelé nyní pro ZDNet připravili i přehled estonského trhu start-upů.

Pavel Houser , 11. září 2018 06:00
Strana 1 z 27 Další »