Vaše jednička mezi nulami
ITBiz.cz

Úkolem IT není okrádat vás o čas

Vladimír Horák, 08. February 2019 09:30 0 komentářů
Rubriky: Cloud, Telekomunikace, Ekomerce, Technologie, Podnikový software, Návody a průvodce, Veřejná správa, Marketing, Hardware, České IT, Byznys
Úkolem IT není okrádat vás o čas

Čas je pravděpodobně nejvzácnější „komoditou“ na světě. Proto také mají mezi lidmi největší úspěch ta řešení, která drahocenný čas šetří. Platí to jak v osobním, tak v pracovním životě. A zejména v tom pracovním pak rovněž platí, že čas jsou peníze. Kde a jak tedy čas ušetřit? A co by firmy nejvíce ocenily?

Odpověď zní: V IT, průběžnou aktivní správou celé infrastruktury pomocí jedné unifikující technologie a jednoho dodavatele.

Řešením je Workplace Hub

Konica Minolta Workplace Hub
Konica Minolta Workplace Hub
Takové bylo i přání 90 % malých a středně velkých firem, kterých se na aktuální potřeby a překážky v rozvoji jejich byznysu ptala globální společnost Konica Minolta při mezinárodním průzkumu. Jde také o jednu z hlavních přidaných hodnot nového řešení Workplace Hub (WPH). Ta umožňuje sjednotit stávající firemní IT technologie, hardware, software i služby různých dodavatelů do jediné platformy.

Šetří váš čas 24/7

Stále více IT zařízení, digitalizace a gigabajty dat – to je dnes již běžná realita každé společnosti a prakticky každá firma má proto také vlastní IT oddělení nebo alespoň jednoho experta, který se o vše musí starat. Problém je, že těchto odborníků je dnes na trhu čím dál tím méně, pro malé firmy jsou často drazí a velké společnosti s více pobočkami mnohdy přicházejí o drahocenný čas při čekání na specialistu, který musí neustále přejíždět mezi jednotlivými pracovišti.

Co řeší Workplace Hub

Platforma WPH umožňuje jednoduché ovládání podstatných IT funkcí i naprostému laikovi. Často tak už není potřeba čekat hodiny na odborníka. Veškeré služby jsou poskytovány prostřednictvím jediného dodavatele, který se postará o všechny náročnější požadavky či problémy. Konica Minolta využívá vysoce pokročilý monitorovací nástroj s prediktivními funkcemi navržený speciálně pro Workplace Hub. Jeho prostřednictvím může nepřetržitě sledovat zařízení všech svých zákazníků a rychle se zaměřit na konkrétní místa nebo systémy, kde se rýsují případné závady.

Dokáže je tak mnohdy vyřešit dříve, než skutečně nastanou, aniž by si toho zákazník všiml. Jeden špičkový IT specialista na straně dodavatele tak může mít na starosti hned několik malých a středních firem a nabídne jim výrazně kvalitnější služby a technologie, než kdyby podnik řešil své IT vlastními silami. V rámci průběžné správy IT poskytuje rovněž profesionální konzultace, instalace hardwaru a softwaru nebo technickou podporu celé infrastruktury.

WPH stručně:

Řešení pro každého

Nová technologie pokrývá veškeré současné IT potřeby a je také základním stavebním kamenem kanceláře budoucnosti. Existuje ve dvojím provedení. Zařízení Workplace Hub je určeno přímo do kanceláří, kde na jednom metru čtverečním plochy poskytne kompletní IT infrastrukturu včetně tiskových služeb a konektivity zaměstnanců prostřednictvím spolehlivé Wi-Fi. Varianta s označením Edge je určena do serverovny. Okamžitě posílí výkon serveru a kromě multifunkční tiskárny a přístupového bodu Wi-Fi nabízí i všechny vlastnosti a funkce, kterými disponuje WPH.

Důraz na zabezpečení

Platforma využívá jak lokálních, tak cloudových technologií včetně úložišť s maximální úrovní zabezpečení, v souladu s místní legislativou a s možností šifrování. Nepřetržitou ochranu dat a systému proti nežádoucím útokům pak zajišťuje řešení jednotné správy hrozeb společnosti Sophos. Samozřejmostí je správa dat v souladu s nedávno zavedeným Evropský nařízením o obecné ochraně údajů (GDPR). Obě varianty technologie poskytují ochranu dat nové generace a bezpečný ekosystém určený pro další zvyšování produktivity práce.

Nenáročná instalace

Přechod firemního IT na jednotnou platformu je velmi snadný a rychlý. Přípravě optimálního řešení předchází konzultace se zákazníkem a definice potřeb a požadavků. Může jít o pokrytí všech IT potřeb čistě s pomocí WPH nebo jeho bezproblémové a hladké napojení na stávající systémy. Jednou z variant je rovněž kombinace cloudových a on-premise řešení. Následuje nastavení sítě, případně Wi-Fi a multifunkční tiskárny, nakonec pak zaškolení v používání systému. Vlastní proces včetně migrace prostředí je pak záležitostí dnů, maximálně týdnů.

Přínosy WPH ve čtyřech oblastech:

1. Administrátorský panel

• Nastavení úložného prostoru a zálohování • Přehled zabezpečení • Správa licencí a Wi-Fi sítě • Správa uživatelů • Přístup do obchodu s aplikacemi

2. IT infrastruktura

• Multifunkční tiskárna • Úložiště a hybridní cloud • Server • Wi-Fi přístupový bod • Virtualizace IT prostředí

3. Týmový prostor

• Nástroje pro efektivní komunikaci • Sdílení souborů • Multifunkční tisk • Doplňkové aplikace

4. Správa IT

• Bezpečnostní systém a ochrana dat • Správa úložišť a zálohování • Instalace zařízení a podpora na místě • Monitoring 24/7 • Další technická podpora • Správa a monitoring virtuálních serverů

Vladimír Horák, Business Development Manager pro WPH Konica Minolta Business Solutions Czech


Komentáře

Přidat komentář